BOŽÍ VEDOUCÍ 2022

BOŽÍ VEDOUCÍ 2022

Ahoj táborníci,

máme za sebou v podstatě všechny táborové přípravy a tak vám chceme popřát úspěšné ukončení školního roku a příjemný začátek prázdnin. Léto se pomalu, ale jistě blíží a stejně tak i náš třetí turnus. Zde najdete letošní tablo s vedoucími a praktikanty. Budou se na vás těšit jak staří táborníci tak noví vedoucí. A protože v letošním roce si budeme hrát na řecké bohy, tak vás čeká ještě jedno překvapení v podobě nejvyššího vládce Dia, kterého nezahraje lépe nikdo jiný, než náš KOČIČÁK, který bude letos naším hlavním vedoucím a už se na vás všechny moc těší.

HLAVNÍ VEDOUCÍ
Jarda „Kočičák“ Kočí, nikdo neví kolik mi je, ani já sám
Ahoj táborníci, moje jméno je Jarda Kočí, ale na táboře mě všichni znají jako Kočičáka. Na táboře jsem byl poprvé v roce 1960, prožil jsem Jankov jako dítě, vedoucí, hlavní vedoucí a v nejlepších letech jsem přešel na funkci hlavního vedoucího puťáku. Letos se po 25 letech vracím do funkce hlavního vedoucího, jak se říká „dobří holubi se vracejí“. Moc se těším až si letošní božský rok společně užijeme. 
Zeus: řecký bůh nebes a bůh všech bohů – byl první z bohů, mnohdy označován jako „otec bohů a mužů“. Vládl obloze, blesku (užíval jej jako mocný nástroj) a hromu. Zeus byl králem na hoře Olymp, domovině řeckých bohů, odkud vládl světu a také vkládal svou vůli jak řeckým bohům, tak i všem smrtelníkům.
 „Nikdy není pozdě na návrat“
ZÁSTUPCE HLAVNÍHO VEDOUCÍHO
  Zdena Červenková (40)
Na LDT Jankov jezdím od roku 1999. Od roku 2007 jezdím jako ZHV (s pauzou mateřské dovolené 2016-2020). Vystudovala jsem pedagogickou fakultu a od roku 2001 pracuji u PČR. Radost mi dělá dcera Leontýna, přítel a kolektiv LDT Jankov 3. turnus
Héra je královna bohů a je manželkou a sestrou Dia v olympijském panteonu. Je známá jako bohyně manželství a narození. Všichni bohové a bohyně jsou schopni siláckého hněvu, ale nejpřednější z nich je v žárlivosti Héry. Je žárlivá a pomstychtivá vůči mnoha milovníkům a potomkům svého manžela Dia. Je ze třetí generace bohů se Rheie a Kronovi narodila jako první. Její bratr Zeus se podle mýtu proměnil v kukačku, svedl ji a poté si ji vzal. Ještě před svatbou s Diem vládla nad nebem a Zemí. To je jeden z důvodů, proč je označována jako „Královna nebes“ – vládnoucí nad horou Olymp, kde žijí všichni bohové a bohyně. Dokonce i velký Zeus se obával své ženy Héry. Dokázala měnit věrohodně podobu do zvířat nebo lidí. Byla královna Olympu a ochránkyně žen. Páv byl pro ni posvátný, další emblémové zvíře s uvádí kukačka. Mezi její atributy patřilo např. žezlo či granátové jablko.     Letos v létě budu hlavně ochránkyní každého lidského človíčka a třes se celý Olymp, aby si tak na vás někdo dovolil.
„Obtížnost je výmluva, kterou historie nikdy nepřijímá a nic velkého nebylo nikdy dosaženo bez nadšení.“
CETEH VEDOUCÍ
Alžběta Chrobáková, 27 let
Na tábor jedu už po sedmé a těším se stejně jako první rok. Myslím, že letos to bude prostě božské 😊 Přes rok pracuji na mediálních a marketingových kampaní, ale nejvíc se stejně těším na léto a táborovou atmosféru.
Gaia je bohyní rostlin, živočichů a všeho živého na zemi. Řecké legendy o ní praví, že je také patronkou malých dětí.
„Co bývá důležité je většinou očím neviditelné.“
SPORŤÁK
Vojta Sedláček, 43
Jsem obyčejně velmi nemluvný, a tak je těžké o mně cokoliv zjistit
Astraios, bůh soumraku, hvězdného nebe a přírodních živlů, patron mořeplavců a lodivodů.
„Ad astra per aspera“
SPORŤÁK
Martin Kaiser
Kerberos:trojhlavý černý pes, který střeží vchod do podsvětí. Dovnitř pustí každého, ale ven nikdo živý nevyjde.
SPORŤÁK
Jakub Matějka, 31
Na tábor Jankov jezdím už od svého dětství. Jsem vedoucí úseku v logistické centru se sportovními potřebami. Svůj volný čas rád trávím sportovními aktivitami a výlety.
Hypnos  –  Bůh spánku 
Syn bohyně noci Nykty. Má 3 syny Morfea, Fobétora a Fantasose. Lidem take dává sny. Jeho moc je neodolatelná, stalo se, že uspal samotného nejvyššího boha Dia. 
„Není spánek jako spánek, ale v Jankově se postarám o ten nejlepší spánek na světě“
TECHNICKÝ VEDOUCÍ
Péťa
Hades je nejlépe známý jako vládce podsvětí. Stalo se jeho panstvím poté, co ho jeho bratři vyhnali z Olympu. 
VOLNÝ VEDOUCÍ
Annemarie Pechová, 20 let
Ahoj, jmenuji se Annemarie a na Jankov jsem jezdila už jako dítě. Mám krásné vzpomínky a zážitky, a proto jsem se vrátila také jako vedoucí. Momentálně studuji na právnické fakultě. Hrála jsem závodně volejbal, ale baví mě jakýkoli sport. Moc se těším, jak si naše společné tři týdny užijeme! Úrania – jedna z devíti Múz, dcera boha Dia a bohyně paměti Mnémosyné. Múza hvězdářství a počtářství, mezi její symboly patří kružítko a globus – tedy důležité nástroje astronomů.
Těším se až vás provedu mezi hvězdami až k Olympu.“
MTZ, VOLNÝ VEDOUCÍ
Daniela Hrdličková, stále 35
Na tento tábor jezdím od roku 2014 a mám na starosti objevovat vaši kreativitu a skryté  talenty – stále víc a víc mě to baví. 
FORTUNA – jsem bohyně šťastného osudu, náhody a úspěchu, jako prvorozená dcera Boha Jupitera jsem přející a štědrá. Nesoudím, nehodnotím, nepřemýšlím o tom, zda je člověk hoden úspěchu. Proto se zavázanýma očima rozdávám štěstí zcela náhodně. Kolem osudu, řídím lidské osudy, dávám jim směr a díky mému rohu hojnosti slibuji 3 týdny plné legrace, zábavy a zážitků, protože bohatství není jenom v penězích. Zážitky mohou být různé, a proto vás vezmu pod svá ochranitelská křídla a nepromarníme ani jednou malou chvíli. Moje identita je zahalena mnoha tajemstvími, proto se těšte na všechna překvapení, která si pro vás chystáme. 
„Hlavně se nenudit.“
VOLNÝ VEDOUCÍ
Sofia Neužilová
věk neřeknu, neboť po dosažení určité věkové hranice se již neuvádí :), to pochopí
časem všichni :).
Na Jankov jedu poprvé a moc se těším. Jsem povoláním právnička a působím na
odboru veřejných zakázek ředitelství logistického zabezpečení Policejního prezidia ČR. Tento rok mi byla propůjčena role bohyně Athény. Athéna – bohyně práva, spravedlnosti, moudrosti a války, ale vždy jen té vítězné a
moudře vedené pomocí strategie a taktiky; vždy stála na straně Řeků, které milovala,
především Atéňany; pomáhala hrdinům např. Perseovi, Odysseovi, Argonautům při
jejich cestě za zlatým rounem, radila Epeiovi při stavbě obrovského dřevěného koně,
pomocí něhož do Troji vnikli řečtí vojáci.
Moudrost samotná mi byla dána do vínku i civilním jménem Sofia, které pochází
z řeckého slova sofia, tedy moudrost .
Znak – moudrá sova, olivovník, hadi a zbroj;
„Dokonalý člověk je nejlepší z živočichů, pokud je ale oddělen od zákona a
spravedlnosti, je nejhorší ze zvířat“
„Poznat zákony neznamená pamatovat si jejich slova, ale poznat jejich sílu a moc“
ŘIDIČ
Michal Kocourek, 41 let
To místo mám rád, ty lidi mám rád, tu atmosféru mám rád! Na Jankově jsem byl poprvé v 90. letech, tenkrát pro nás připravovali zábavu, soutěže, hry, diskotéku, bojovku „Ti“ dospělí. Těší mě, že i jako „Ten“ dospělý můžu být součástí, podpořit ducha a dalším generacím dát příležitost najít si táborové kamarády na celý život, jako mám já. Jsem Herkules (ale slyším i na Héraklés), syn Diův. Jsem obdařen nadlidskou silou, odvahou i důvtipem, jsem vzorem hrdiny, vzorem pro chlapce i muže! Jako malý jsem se učil všemu, co má umět pravý muž – řídit vůz, šermovat a zacházet se všemi zbraněmi, boxovat, střílet lukem, učit se taktice a strategii, ale také zpěvu a hudbě. Jako jediný jsem získal nesmrtelnost a stal se bohem. Víš, kdo založil Olympijské hry? Já, Herkules … 
Pamatujte si dobře:
„Jsem Héraklés, bůh síly, píle, vytrvalosti! Dejte mi 10 úkolů, splním jich rovnou 12,
ale važte dobře, umím se bít i mstít. V dlaních jsem měl hady, lva, býka i kance,
všichni do jednoho bez šance …“
ŘIDIČ
Václav Janda
ZDRAVOTNÍK
Petr Kysela, 33
Ahoj! S některými z vás jsem se potkal poprvé na Richtrovkách, kde jste měli lyžařský kurz.
Vaše nadšení a kamarádství mě oslovilo, proto se na táboře také uvidíme. Doufám, že nic z
toho, co používáme u Horské služby, nebude v roli zdravotníka potřeba a potkáme se bez
zranění a plni veselí, třeba u kytary nebo vázání uzlů.
Asklépios – Trefně jako léčitel a zakladatel nového systému léčení, vnuk samotného Dia,
který nakonec zklamal bohy Olympu svou mocí vzkřísit i mrtvého.
„Buďte zdrávi!“
ZDRAVOTNÍK
Dagmar Rezešová, 29let
 na táboře budu působit ve zdravotním týmu. Pracovala jsem 4 roky jako všeobecni sestra, nyní jsem ale máma na plný úvazek. 😊 Během mateřské dovolené jsem dokončila další studium v oboru nutriční terapie, tak pokud budete mít zájem si promluvit o otázkách týkajících se výživy, můžete se na mně kdykoliv obrátit. Co se týče mých zálib, tak svůj volný čas ze všeho nejraději trávím sportem. Věnuji se zejména fitness, atletice a plavání. 
HEKATÉ – titánka, čarodějnice, bohyně měsíce, patronka rybářů, pastýřů, křižovatek, mládeže, matek a porodů, ochránkyně žen a bohyní kouzel.  Vládkyně tajemných sil, měsíce, noci a podsvětí. Hekaté slouží jako ochranitelka cest a křižovatek, v noci se na nich prohání v doprovodu černých psů. Svou božskou moc získala, když v bojích stála po boku Dia. Je trojnou bohyní, proto je znázorňována 3 těly – ráno panna, v poledne žena a večer stařena. Někdy na sebe podobu vrány, havrana či krkavce. Hekaté je moudrá a nevyzpytatelná žena s černými vlasy, která často mění svou podobu.
„Černá noc vesmíru a ledový oheň magie. Svět uvnitř světa, sen uvnitř snu, kapka v kapce, zrcadlo v zrcadle…Tanec ve stínech.“
ZDRAVOTNÍK
Martina Lámiová, 43
Pracujem vo Fakultnej nemocnici Nitra ako zdravotná sestra na onkologickom oddelení. Svoju prácu mám rada aj, keď je náročná po fyzickej i psychickej stránke. Náročnosť pracovného zaradenia ma vedie k rozširovaniu teoretických znalostí. V súčasnosti študujem na VŠ v magisterskom štúdiu odbor ošetrovateľstvo. Zdieľam aktívny životný štýl, vo svojom voľnom čase rada športujem  – bicykel, kolieskové korčule, plávanie, cvičenie na šáloch
DIÓNÉ – bohyňa úrodného dažďu
Rímska ríša viedla už šiesty rok vojnu s barbarmi zo slobodnej Germánie. Išlo hlavne o dva germánske kmene – Markomanov, ktorí boli usadení najmä na území dnešnej Českej republiky a Kvádov, ktorí žili prevažne na dnešnom juhozápadnom Slovensku. V jednej z bitiek sa dostali rímske légie do nevýhodného bojového postavenia. Kvádi ich obkľúčili a navyše im zamedzili prístup k vode. Rimania boli ukonaní a vystavení slnku a smädu. Keď už nevládali bojovať ani ustúpiť, len ostali stáť zoradení v šíku spaľovaní horúčavou. Vtom sa zhluklo množstvo oblakov a spustil sa hustý lejak, vďaka ktorému sa Rimania zachránili. Netreba zabúdať, že celý čas hovoríme o udalostiach, ktoré sa odohrávali aj na našom území, pričom miesto „zázračného dažďa“ sa umiestňuje niekde do oblasti povodia rieky Hron.
– Lewis Caroll, Alica v krajine zázrakov
„Povedala by si mi, ako sa odtiaľto dostanem?“ (Alica)
„Záleží na tom, kam sa chceš dostať.“ (mačka)
„To je mi jedno, kam …“ (Alica)
„Potom je jedno, kadiaľ pôjdeš.“ (mačka)
ZDRAVOTNÍK
VEDOUCÍ 1. ODDÍLU
Anežka Kitzlerová, 19 let
Jsem studentka Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Na Jankov jezdím od svých šesti let. Letos se budu znovu těšit na náš nejmladší oddíl. Svůj volný čas věnuji tancování, učím taneční kroužek ve školce nebo ho trávím s přáteli.
Artemis: Jsem bohyní lovu, Měsíce a měsíčního svitu. Jsem také ochránkyní lesů a divoké zvěře. Příroda a zvěř je pro mě posvátná, proto se těším na letní chvíle, které spolu v přírodě zažijeme.
„Není čas ztrácet čas.“
VEDOUCÍ 2. ODDÍLU
Václav Horčák, 19 let
 Zdravím Jankováci,
 jmenuji se Vašek a na Jankov jezdím už 11 let, ale podruhé v roli praktikanta/vedoucího. Studuji střední průmyslovou školu a jsem ve třetím ročníku. Mám rád hudbu, všelijaké sporty a trávení času v přírodě. Perseus syn samotného Dia, byl jeden z nejznámějších hrdinů řecké mytologie. Byl natolik statečný že se postavil samotné medúze kterou porazil. S pomocí její schopnosti proměnit cokoliv živého na kámen, porazil mořského hada a zachránil svou budoucí manželku Andromedu.
„Člověk by nebyl člověkem, kdyby ze sebe neuměl udělat hlupáka.“
VEDOUCÍ 3. ODDÍLU
Kristýna Novotná, 18let
Studuji již 3. rokem střední průmyslovou školu obor ,,Ekologie a ochrana životního prostředí“ Mezi mé velké koníčky patří fotografování, jízda na snowboardu, skateboardu, kole … miluji přírodu, ráda čtu, ale mojí opravdovou vášní je hudba a tanec, kterému se aktivně věnuji, konkrétně jde o latinskoamerické a standardní tance.
Éós je bohyní úsvitu a ranních červánků. Bývá zobrazována v nádherných šafránových šatech, obvykle s křídly. Její každodenní povinnost začíná na východě, kde nastoupí do vozu taženého dvěma okřídlenými oři jménem Lampos a Faethón. První zastávka je na Olympu, tam oznámí příchod boha Hélia. Poté se Éós stane Hémerou, (bohyní jasného dne). V této podobě doprovází Hélia až k západním břehům Ókeanu a mění se v Hespera, čili první večerní hvězdu.
,,Budoucnost patří těm, kdo věří svým krásným snům“
VEDOUCÍ 4. ODDÍL
Matěj Rusňák
Velké pozdravy všem Jankovákům!
Mé jméno je Matěj Rusňák a jsem oddaný Jankovu již 11 let, avšak podruhé v roli praktikanta či vedoucího. Jsem studentem třetího ročníku mělnického gymnázia. Provozuji všelijaké sporty od házené až po sportovní střelbu. Rád o něco usiluji v týmu a vítěztví je ta nejlepší odměna. 
Jmenuji se Apollon a jsem synem samotného Dia. Jsem mistrem v umění lukostřeleckém a nikdy neminu svůj cíl, proto se i samotní bohové třesou před mými šípy. Nazývají mě bohem světla i Slunce, prosvětluji krajinu životadárným světlem.
 „Pod svícnem nemusí být vždy největší tma, zvlášť když se tam koukám.“
VEDOUCÍ 5. ODDÍLU
SaraH THomková, 21
Ahoj, moje jméno je Sarah. Na Jankov jsem jezdila jako malá a teď se sem po deseti letech vracím – rovnou jako vedoucí. Ale nebojte. Těch deset let jsem sbírala zkušenosti ve skautském oddílu, který jsem i pomáhala vést. Ve volném čase se věnuju hudbě – když zrovna něco neposlouchám, pravděpodobně nějakou melodii sama produkuju. Často mě potkáte i s kytarou. 
Hermés: Jako malý utekl matce a ukradl několik Apollónových posvátných krav. Apollón se krav dožadoval, a tak mu Hermés místo nich dal svůj vynález, lyru. Ta Apollóna učarovala, stejně jako hudba, která z ní vycházela. Apollón mu dal práci hlídače svého dobytka. Hermés poté ještě vynalaezl píšťalku. Všiml si ho sám Zeus a udělal z Hermése boha obchodu, cestování a svého posla. Ke své další práci dostal Hermés kouzelné boty.
„Nejsem kapela, abych vyhrávala každý den.“
VEDOUCÍ 6. ODDÍLU
David Ayeni, 20 let
V současné době jsem studentem oboru Biologie na Karlově Univerzitě v Praze. Ve svém volném čase se nejvíce věnujo atletice, ale rád si také přečtu nějakou dobrou knihu, nebo zahraji na klavír. Na Jankov jezdím od svých pěti let a pokaždé začínám nové a báječné věci a to se taky snažím zprostředkovat i nyní v roli oddílového vedoucího.
V mytologickém světě nejsem nikdo jiný, než Cháron, syn bohyně noci Nykty a boha věčné tmy Ereba. Jsem jedním z démonů podsvětí a mým ctěným úkolem je převoz zemřelých duší, po řece Acheron, do Hádova podsvětí. Za své služby si nechávám zaplatit mincí – obulem…kdo nezaplatí, bude staletí bloudít v říši nemrtvých.
“Trošku temno, trošku smutno. No a samozřejmě taky dost mrtvejch. Co naděláš…”
VEDOUCÍ 7. ODDÍLU
Kamila Teřlová, 36
Jmenuji se Kamila a pracuji na Policejním prezidiu. Jako vedoucí jedu na tábor poprvé, ale rozhodně se necítím jako úplný nováček, jelikož jsem na Jankov jezdívala jako dítě a prožila tak spoustu úžasných prázdnin.  Mám ráda cestování, výlety, přírodu, tanec, hudbu, sluníčko 
a hlavně pozitivní lidi s úsměvem na tváři. 
Na Jankově se převtělím do bohyně Niké, Diovy průvodkyně a zároveň bohyně vítězství. Bohyně Niké je jako jediná z bohů zobrazována s křídly a jejími atributy jsou dary pro vítěze. Budu pečlivě dohlížet na to, aby každý den strávený na táboře byl nezapomenutelný a plný skvělých zážitků, což věřím, že bude největší vítězství pro nás všechny.  
„Všechny naše sny se mohou stát skutečností, pokud máme odvahu je následovat.“
VEDOUCÍ 8. ODDÍLU
Jakub Parobek 19 let
Zdravím, jmenuju se Kuba a jsem devatenáctiletý čerstvý maturant. Na tábor jsem jako dítě jezdil už od roku 2008 a letos pojedu už potřetí jako oddílák. Mezi mé záliby patří zejména sport, kamarádi a čas strávený venku v přírodě. Moc se na vás všechny těším a jsem si na sto procent jistý, že si letošní tábor spolu moc užijeme!
Jakožto bůh války, Ares, jsem vždycky předně dbal na zápal, hrdinství, odhodlání a odvahu. Ze všech mladých válečníků jistojistě vytvořím do konce naší božské výpravy skupinu těch nejlepších a nejhrdinštějších válečníků, které kdy celý Olymp poznal! Nejenom to, ale hlavně taky skupinu skvělých spolubojovníků, kteří na sebe vždy budou moct spolehnout a jsou týmoví. Ale to nejpřednější bude, abychom si všichni z naší společné výpravy něco odnesli, a hlavně si ji pořádně užili. Už teď se na vás moc těším!
„Ve dvou se to lépe táhne a ve více ještě líp!“
VEDOUCÍ 9. ODDÍLU
Natálie Richterová, 20 let
Studuji pedagogiku, ráda se učím, ale ještě radši předávám zkušenosti dál. Mezi mé koníčky patří zpěv, tanec, malba či kresba a nebo také četba.
Harmonia je dcerou Area a Afrodity, manželka thébského krále Kadmy. Bývá zobrazována s hadem jelikož se podle pověstí v hada proměnila z žalu a stesku po svých dětech, které obětovala bohyně Héra.
„Protože všichni sdílíme tuto malou planetu Zemi, musíme se naučit žít v harmonii a míru mezi sebou a s přírodou. To není jen sen, ale nutnost.“
VEDOUCÍ 10. ODDÍLU
Jiří Hausner, 32 let
Mimo Jankov jsem býval vědcem, teď jsem šťastným forenzním chemikem. Tábory mě provázely od mých 5ti let a jsem rád, že mohu předávat dál to, co jsem se za ta léta naučil. Ve volných chvílích se s nadšením věnuji deskovým hrám, barvení miniatur, stolním RPG hrám, netradičním LARPům, rozšířené první pomoci a dovednostem v přírodě. 
Jsem Prometheus, bůh ohně, syn titána Iapeta, stvořitel lidí a váš božský šampión. Vlastnoručně jsem vytvaroval lidstvo z hlíny a nikdy jej nepřestal ochraňovat. Kdykoliv se na vás mocný Zeus rozhněval, vždy jsem stál na vaší straně. A poté, co jste přišli o oheň, ukradl jsem ho bohům a trpěl za to přikován ke skále. Stejně tak i na Jankově budu vaším ochráncem, který nedopustí, aby se vám cokoliv stalo. Snad mi tedy odpustíte, nějaký ten občasný šprým. Vždyť i bohové se rádi smějí.
„Kov se pozná v ohni, člověk na Jankově.“
VEDOUCÍ 11. ODDÍLU
Tereza Kubínová, 23 let 
Ahoj Jankováci, právě jsem dokončila první ročník mého magisterského studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v oboru Mezinárodní vztahy. Na tábor jedu již po 15. z toho už po 7. jako praktikant/vedoucí. Za těch 15 let jsem poznala, že každý Jankov je jedinečný a skvělý, a proto se těším, čím překvapí i tento rok. Ve volném čase ráda zajdu na volejbal nebo třeba na kafe s kamarády. Také jsem 11 let závodně tančila a tanec je i nadále mojí vášní, tak se těším až si pořádně na jankovské disco trsneme.
Nyx je řeckou bohyní noci. Dle pověsti se spolu s ostatními prvotními bohy zrodila z Chaosu. Často je popisována jako krásná žena se zahalenou tváří jedoucí na černém voze doprovázeném hvězdami. Disponovala velkým vlivem jak na lidi, tak na bohy, obával se jí dokonce i samotný Zeus. S Erebem, bohem věčné tmy zplodila mnoho potomků, kupříkladu Hémeru, bohyni jasného dne a Aithéra, boha věčného světla. S bohem Tartarem měla syny Thanata (bůh smrti) a Hypna (bůh spánku). S Erebem měla pak ještě syna Chárona, převozníka mrtvých v podsvětí. K lidem byla prý vlídnější než většina jejich potomků; mírnila rozpoutané vášně, ukolébávala ke klidu a osvěžovala mysl. Jinak je o ni známo, že se zúčastnila na straně olympských bohů boje proti vzbouřeným Gigantům. 
„Pokud zvládnete projít nocí, objevíte jasnější den.“
VEDOUCÍ 12. ODDÍLU
Felix Amort, 20 
Pocházím z Hluboké nad Vltavou a momentálně studuji v Praze. Když už se neučím 😀 tak nejradši trávím čas s kamarády nebo u počítače (nejčastěji na Vyvolávačově žlebu :P) 
Jankov jsem si v dětství nejvíc zamiloval a jako malej spráťa jsem tu strávil nejlepších 7 sprnů. Doufám, že se všichni těšíte stejně jako já a že si užijeme nejlepšejší božský srpen!
Posseidon
Ahoooj suchozemci. Já jsem bůh moře a vodního živlu Posseidon a teď se vám zkusím v rychlosti představit. Začátek života jsem strávil se svými sourozenci v tátově břiše. Představte si, že nás sežral, hned co jsme se narodili, protože se bál že ho potomek svrhne z vlády. Chápete to? Taková blbost. Každopádně brácha Zeus svrhl tátu z vlády, zachránil mě a další bohy z Kronova břicha. Od té doby vždy stojím po jeho boku se svým mocným trojzubcem a mocí ovládat bestii Krakena.
„Kdo nemá rád rozinky, tak si je tam nedá, není přece blázen.“  – Jiří Babica 
VEDOUCÍ 13. ODDÍLU
Adéla Mikulínová, 21 let
Jmenuji se Adéla, ale myslím, že po těch letech se už dokonale známe!  Na Jankov jsem poprvé zavítala v roce 2009 jako malá treperenda. Od roku 2017 jezdím jako oddílová praktikantka/vedoucí. 3 týdny jsou málo na všechna dobrodružství, která chci s vámi letos podniknout, ale dost dlouhá na to, abych vám vytvořila nezapomenutelné zážitky. Na letošní rok se už moc těším, tak na viděnou na Jankově!
HÉBÉ
Toto léto se na 3 týdny proměním v bohyni Hébé, která je známá jako bohyně jara a věčného mládí. Na Olympu je mým posláním podávat ostatním bohům vzácný nektar a amrosii, aby byli všichni plní života a potěšení. Jako matka dvou synů vám slibuji, že na toto božské léto na Olympu nikdy nezapomeneme a budeme si užívat momentů, které nám Jankov přinese. 
Život je krátký, mluv rychleji.“
VEDOUCÍ 14. ODDÍLU
Josef Kopecký, 25 let
Ahoj, Jankováci!
ne všichni z Vás si na mě pamatují, ale na Jankov jezdím už od roku 2008, a s hrdostí tak o sobě můžu mluvit také jako o pravém Jankovákovi. Ve světském životě studuji práva a v současnosti pracuji na oddělení regulace hazardních her ministerstva financí. Radost mi vedle mých povinností dělají vyjížďky na horském kole, florbal a hanspaulka, ale nejlépe si pročistím hlavu na pořádném roadtripu nejlépe s těmi, které mám nejraději. Můžete se klidně vsadit, že o zábavu bude postaráno!
Na Olympu jsem známý jako Héfaistos, kovář, bůh ohně a zbrojíř pro celý panteon.  Kromě toho, že jsem vytesal první ženu, kterou spatřil svět – Pandoru, jsem vystavěl honosné paláce na Olympu; zhotovil zbroj samotnému Achilleovi; vyrobil Hermovi – bohu obchodu – proslulé okřídlené sandály a vykoval Héliovi – bohu Slunce –  jeho zlatý vůz i člun, na kterých koná svou každodenní pouť. Ne vždy jsem byl ale mezi ostatními bohy přijímán. Krátce po narození mě má matka – Héra – pro můj nuzný vzhled a slabost shodila z Olympu do moře. Teprve vlastní pílí jsem si vybudoval opět místo v řeckém panteonu, když se Héra dozvěděla o mé kovářské, šperkařské a zbrojířské zručnosti.Doufám, že při mém pozemském působení na Jankově spolu všem ukážeme, že nemají dbát na povrchní pomíjivé hodnoty, na kterém opravdové přátelství nikdy nevystaví.
„Nesuď nikoho, dokud jsi nestál u jeho výhně a nepracoval s jeho kladivem.“
VEDOUCÍ 15. ODDÍLU
Tereza Jarošová, 23 let
Ahoj Jankováci!
V květnu jsem úspěšně odstátnicovala na Policejní akademii ČR v Praze a od října chci nadále ve studiu pokračovat, protože vzdělání není nikdy dost. 😀  Pracuji jako recepční ve fitness centru a také jako lektorka v dětské tělocvičně, takže přes rok mám o zábavu postaráno. Ve svém volném čase ráda trávím čas s přáteli, sportuji nebo se jen tak válím doma se svým pejskem Bibi. Na Jankov jezdím pěknou řádku let, ale každý rok je v něčem jiný a zajímavější, tak se těším, co letos zase vyvedeme!
Afrodita
Jsem bohyní lásky, plodnosti a krásy. Svým kouzelným pásem dokážu přinutit každého, aby se do mě zamiloval a uctíval mne jako nejkrásnější bohyni na celém Olympu. Svou sílu lásky ale také dokážu použít pro ty nejšlechetnější účely a věřím, že každému, kdo bude součástí mé družiny, se bude nebesky dařit a lásky nebude mít nikdy málo!
„Žij a nech žít.“

VEDOUCÍ 16. ODDÍLU
Zdeněk Kotyk  32 let
Po nechtěné loňské absenci se nemohu dočkat naší božské výpravy. Stále hledám poznání v nebeských knihách a současně vykonávám řeholi pro mocnost nejvyšší. Volné chvíle se snažím trávit s božstvem mi nejbližším, kdy poznáváme a objevujeme všemožné lidské radosti.  Velmi rád mám hlasité rytmické trubadúry ovládající barvy duhy a s nadšením zkouším veškeré aktivity, které si žádají zapojení svalstva (avšak na zápolení v Olympii se v současné době konstrukčně nehodím 😄). 
Dionýsos – bůh nespoutaného veselí a vína
Co jiného dodat – ja si to určitě užiju a doufám, věřím, vlastně jsem si zcela jist, že Vaše ratolesti (i ty trochu odrostlé) též. 
Laskavý čin může být stejně mocný jako meč.” Dionýsos
PRAKTIKANT 1. ODDÍLU
Denisa Kašparová, 16 let
Ahoj Jankováci! Studuji policejní školu MV. Mám ráda všechny sportovní aktivity a také jsem jich mnoho vyzkoušela. Od hraní florbalu, přes sporotvní a moderní gymnastiku, karate, tanec…až po volejbal:). Mimo jiné hraju na kytaru a ukulele. Na Jankov jsem jezdila šest let a letos se k vám poprvé připojím jako bohyně duhy Iris. Iris je ztělesněním duhy a rychlým poslem Bohů. Díky mně si bohové mezi sebou a mezi lidmi mohou předávat důležité vzkazy. Moc se na vás těším a hlavně na to, že spolu vykouzlíme duhu nad táborem.
„Budoucnost patří těm, kdo věří svým krásným snům.“
PRAKTIKANT 2. ODDÍLU
David Janatka, 16 let
Ahoj, jsem David a momentálně studuji na vojenské škole v Moravské Třebové. Několik let jsem hrál softball a florbal a celkově rád sportuji. Jsem ale i pro každou srandu.
Mé jméno je Boreas a jsem bůh severního větru, moji bratři jsou také bohové větrů, ale já jsem ten nejsilnější a nejprudší z nich. Sice bydlím v Thrákii, ale díky svým křídlům se proháním kde jen chci.
„Severní vítr je krutý, ale odmění ty, co vytrvají“
PRAKTIKANT 3. ODDÍLU
Eliška Kantoríková, 18
Ahoj! Jsem z Hradce Králové a studuju třetím rokem Obchodní akademii, ve volném čase jsem nejčastěji s kamarády, podnikáme různé výlety a nebo prostě posezeníčko u kávy, jinak ráda cestuju ať už po světě nebo i po ČR, ale nad večerem s popcornem u filmu taky nepohrdnu. Na tábor jedu letos po 7, ale pokaždé se těším víc a víc a doufám že vy taky. Moc se na Vás těším a na Jankově naviděnou!
Moje jméno je Persefona, jsem dcera velkého a mocného Zeuse a Démétéry a  manželka boha podsvětí a všech mrtvých, Háda. Nebylo to ale dobrovolné manželství, Hádes mě unesl do své říše a odmítal mě pustit zpátky na zem. Moje matka byla tak nazlobena, že na zemi ničila půdu a rozpoutala hlad. Zeus se domluvil s Hádem, aby mě pustil a ten souhlasil, při odchodu mi však strčil do úst jadérko granátového jablka, aby jsem podsvětí nemohla opustit. Démétéra byla velice rozzlobená a Zeus musel urovnat novou dohodu, že budu dvě třetiny roku na zemi a třetinu v podsvětí, a tak se taky stalo, každé jaro opouštím podsvětí a vracím se na zem a shledávám se svou matkou. Všechno začne kvést, zraje úroda, stromy dávají ovoce a všude je plno radosti, když odcházím, zvadnou květy, opadává listí a všude je pochmurno, přichází podzim.
„Ne všechny poklady jsou stříbrné a zlaté“
PRAKTIKANT 4. ODDÍLU
Jakub Králíček, 16 let
Ahoj, jmenuji se Kuba. Studuji leteckého elektrotechnika na střední odborné škole civilního letectví v Praze – Ruzyni. Rád cestuji, sportuji a trávím čas s kamarády, ať už venku v přírodě nebo doma. Na Jankov jezdím pravidelně od 1. třídy a letos jedu poprvé jako praktikant. Doufám, že si z tábora odvezete hromadu super zážitků, stejně jako já ze svých tábornických let. 
Mé jméno je Hélios, jsem bůh Slunce, jasu a tepla. Každý den putuji po obloze na svém zlatém voze a přináším tak zemi den a světlo. Díky svým cestám vidím vše, co se na zemi děje. Mé sestry jsou bohyně Seléné a Éós, bohyně Měsíce a bohyně jitra, které mě na obloze střídají. 
„Chvála Slunci!“
PRAKTIKANT 5. ODDÍLU
Michaela Hrdličková, 18 let
Na tábor jezdím už od mala, rok co rok se vracím už dvanáct let a letos podruhé jako praktikantka. Studuji střední školu, obor Právní akademie a jen nahodou letos na táboře zastoupím bohyni, která se s tímto velmi stotožňuje. Společně s mou máti Themis, s kterou jsem často zaměňována, stojíme po boku nejvyššího boha Dia, mého otce, a účastníme se každého soudu, který pořádá… Jsem Diké, sudička a bohyně spravedlnosti, mou povinností je žalovat každou nespravedlnost, chránit mír, klid a právo, ale nejsem na to sama. S výkonem spravedlnosti mi pomáhají mé sestry, které se k nám ale nemohou na tábor připojit, a tak doufám, že mě v tom nenecháte samotnou, pomůžete mi a naše společné tři týdny budou opravdu boží! 
„Dokud se nenaučíš lítat, musíš v tom umět chodit.“
PRAKTIKANT 6. ODDÍLU
Matyáš Pavlát, 18let
Zdravím, jmenuji se Matyáš a studuji na Waldorfském Lyceu v ČeskýchBudějovicích. Pracuji už skoro rok v prodejně Albert,dělám pokladníka.
Mou zálibou jsou sporty všehod ruhu,děla ljsem 9let závodně judo, ze kterého jsem přešel na fotbal,který zbožňuji dodnes.
Zdavím,jsem bůh bohactví,nazýván Pútos. Moji rodiče jsou Démétér,dcera Kronova je také bohyní plodnosti země a rolnictví. Mím otcem je bůh íÍasión,který je bohem úrodného nitra země a je to rovněž syn Diův. Většinu času jsem však netrávil se svými rodiči ale u bohyň Tyché a bohyně Eiréne.
„Peníze jsou zrádné,proto je mám nastarosti já.“

PRAKTIKANT 7. ODDÍLU
Linda Báchorová, 16 let
Něco málo o mně. Studuji Ekonomické lyceum v Berouně, kde i bydlím. Baví mě hudba, chození ven s kamarády, cestování, jazyky a zpěv. Všichni mí kamarádi mě popisují jako společenskou, přátelskou a ohleduplnou holku. Když se něco děje, snažím se situaci vždy vyřešit, takže se za mnou nikdo nemusí bát přijít 🙂
Morfeus. Je synem boha spánku Hypna a jeho manželky Páithey. Zjevuje se lidem ve spánku poté, co je uspí a odejde jejich otec. Umí na sebe vzít podobu jakéhokoliv člověka. Byl představován s malými křidélky na spáncích. 
…s modrou kapslí všechno skončí, probudíš se doma, budeš věřit, čemu budeš chtít. Ale s tou červenou zůstaneš v říši divů…“
PRAKTIKANT 8. ODDÍLU
Jiří Herbrych, 18 let
Chci Vám říci, že studuji průmyslovou školu v Kutné Hoře oboru IT ve 3. ročníku. Zajímám se o moderní technologie. Aktivně hraji florbal 12 let a baví mě i spousty dalších sportů. Na tábor jsem dříve jezdil jako dítě, kdy jsem to stihl 7krát, ale nyní pojedu 1. rok jako praktikant.
Théseus – Jsem syn krále Aigea, ale otec jednoho dne odplul do Athén za královskými povinnosti. Tak mě vychovávala matka Aithra s dědou Pittheusem. V 16 letech mě odvedla matka k balvanu, pod kterým byl schovaný meč. Meč mi tam schoval můj otec, aby mě pomocí něj poznal.
„Každý bojovník světa ví, že v tichosti jeho srdce existuje řád, jenž ho vede.“
PRAKTIKANT 9. ODDÍLU
Nikol Saksová, 17 let
Studuji Anglo-německou obchodní akademii v Praze. Už od malička se věnuji tanci, až jsem ho dokonce začala učit a to co teď na něm úplně nejvíc miluji je ten čas, který můžu strávit s dětmi. Moc se na vás těším.
Medusa (strážkyně) je v řecké mytologii jedna ze tří zrůdných gordon. Je popisována jako okřídlená žena s hady místo vlasů, která ty, co se zadívají do jejích očí, promění v kámen.
„Úsměv je to nejkrásnější, co si můžeš vzít na sebe“
PRAKTIKANT 10. ODDÍLU
Vojtěch Záborec, 18 let
Chtěl bych vám o sobě říci, že právě právě jsem student 2. Ročníku ( nyní budu přecházet do třetího ) na střední škole v Liberci. Studuji automechanika, protože zbožnuji auta a jejich tuning. Dále jsem reprezentant ve sportovní střelbě ( malorážka a vzduchovka puška )
Achilles byl syn mořské bohyně Thetisa a krále Pélea a vychován byl kentaurem Cheirónem. O Thetis se dříve i ucházel mocný Zeus, ale zalekl se věštby, že její syn bude mocnější než otec. Dle věštby měl její syn žít buď úžasný, ale krátký život hrdiny, nebo dlouhý a spokojený život průměrného vladaře. Matka pro jejího syna chtěla dlouhý život, takže po narození podle jedné verze pověsti svého syna vykoupala v podsvětní řece Styx, podle druhé verze ho potírala ambrózií a zakalovala nad ohněm. Při zakalování ji však přistihl Péleus, Thetis Achilla vyděšena upustila a Péleus ji vyhnal. Proto zůstala nechráněna pata, za kterou ho Thetis držela, jediným zranitelným místem na celém Achillově těle (známá Achillova pata). Achilles se nadále stal tím nejudatnějším a nejúspěšnějším bojovníkem pod hradbami Tróje.
„Představte si krále, který bojuje své vlastní bitvy. Nebyl by to pohled ?“
Přidávání komentářů uzavřeno.